Recurve Men
1/241/16
1 GAZOZ Mete TUR  
pre-seeded in 1/16th     GAZOZ Mete TUR   T# 1: 23 May 09:15
33 AK Samet TUR (27,29,29,28,26) T.10 AK Samet TUR   T# 1
81 HAVELKO Yuriy UKR (30,28,29,27,27) T.9
17 IRDYNEEV Erdem RUS (28,29,28,25,29)
65 MAXWELL Brian CAN (27,28,28,29,27) IRDYNEEV Erdem RUS   T# 2: 23 May 09:15
49 SIERAKOWSKI Kacper POL (22,28,28,27) FENG Hao CHN   T# 2
16 FENG Hao CHN (26,28,28,28)
9 JACQUEY Clement FRA (27,28,28,27)
56 PLIHON Pierre FRA (29,28,28,29) PLIHON Pierre FRA   T# 3: 23 May 09:15
72 ROJAS Carlos MEX (27,28,30,28,27) ROJAS Carlos MEX   T# 3
24 DAS Atanu IND (30,27,29,28,25)
88 TOMATSU Daisuke JPN (28,27,28,28)
40 MAKHNENKO Artem RUS (29,28,28,30) MAKHNENKO Artem RUS   T# 4: 23 May 09:15
pre-seeded in 1/16th     ABDULLIN Ilfat KAZ   T# 4
8 ABDULLIN Ilfat KAZ  
5 D’ALMEIDA Marcus BRA  
pre-seeded in 1/16th     D’ALMEIDA Marcus BRA   T# 5: 23 May 09:15
76 BOARDMAN Ernesto MEX (27,25,23,28,22) DUZELBAYEV Sultan KAZ   T# 5
85 DUZELBAYEV Sultan KAZ (26,26,26,24,25)
21 RIEGER Cedric GER (27,26,25)
44 LI Jialun CHN (30,29,27) LI Jialun CHN   T# 6: 23 May 09:15
53 BOZLAR Fatih TUR (29,28,25,26) DUENAS Crispin CAN   T# 6
12 DUENAS Crispin CAN (30,28,29,27)
13 ACHA Pablo ESP (28,29,28,29)
61 PETERS Eric CAN (30,27,29,30) PETERS Eric CAN   T# 7: 23 May 09:15
45 GALIAZZO Marco ITA (30,29,29,28,29) GALIAZZO Marco ITA   T# 7
20 KAHLLUND Florian GER (30,28,27,29,27)
29 DENG Yu-Cheng TPE (30,30,27,26,28) T.8
36 VERMA Atul IND (27,28,28,27,28) T.9 VERMA Atul IND   T# 8: 23 May 09:15
pre-seeded in 1/16th     WIJLER Steve NED   T# 8
4 WIJLER Steve NED  
3 ELLISON Brady USA  
pre-seeded in 1/16th     ELLISON Brady USA   T# 9: 23 May 09:15
35 VAN DER VEN Rick NED (29,28,30,27) VAN DER VEN Rick NED   T# 9
83 PASQUALUCCI David ITA (26,29,27,26)
19 TSYNGUEV Beligto RUS (28,28,29,29,27)
67 DING Yiliang CHN (29,28,28,29,29) DING Yiliang CHN   T# 10: 23 May 09:15
62 STANWOOD Thomas USA (29,26,27) TANG Chih-Chun TPE   T# 10
14 TANG Chih-Chun TPE (30,28,29)
11 ALVARINO GARCIA Miguel ESP (29,28,26,27)
59 MUSOLESI Federico ITA (26,28,25,27) ALVARINO GARCIA Miguel ESP   T# 11: 23 May 09:15
70 HABJAN MALAVASIC Den SLO (28,25,29,29,30) HABJAN MALAVASIC Den SLO   T# 11
22 WEI Chun-Heng TPE (29,24,27,30,29)
27 OLARU Dan MDA (29,30,29)
38 WECKMUELLER Maximilian GER (27,28,26) OLARU Dan MDA   T# 12: 23 May 09:15
pre-seeded in 1/16th     VAN DEN BERG Sjef NED   T# 12
6 VAN DEN BERG Sjef NED  
7 VALLADONT Jean-Charles FRA  
pre-seeded in 1/16th     VALLADONT Jean-Charles FRA   T# 13: 23 May 09:15
39 ALVAREZ Luis MEX (26,28,29,28,29) T.7 HUNBIN Oleksii UKR   T# 13
26 HUNBIN Oleksii UKR (28,29,27,28,26) T.9
90 KASPROWSKI Oskar POL (28,24,26,28)
71 MOSESHVILI Jaba GEO (24,28,25,27) KASPROWSKI Oskar POL   T# 14: 23 May 09:15
58 COSTA Marcelo BRA (28,27,26,27,27) WILLIAMS Jack USA   T# 14
10 WILLIAMS Jack USA (28,26,28,29,28)
15 RAI Tarundeep IND (30,27,27,28,28)
63 STRAJHAR Gasper SLO (26,27,28,26,28) RAI Tarundeep IND   T# 15: 23 May 09:15
47 PKHAKADZE Lasha GEO (25,26,28,28) AOSHIMA Tetsuya JPN   T# 15
18 AOSHIMA Tetsuya JPN (26,29,28,29)
31 HUSTON Patrick GBR (30,27,29,28,29)
34 RUBAN Viktor UKR (25,29,30,23,30) RUBAN Viktor UKR   T# 16: 23 May 09:15
pre-seeded in 1/16th     NESPOLI Mauro ITA   T# 16
2 NESPOLI Mauro ITA