07-05-2021 - 09-05-2021 / Timezone: UTC+02:00
2021 Veronica's Cup World Ranking Event
6 May 2021, Thursday
Unofficial Practice
15:00-18:00On the competition field
7 May 2021, Friday
Qualification Rounds
Session 1
08:30-10:00Session 1 Warmup
10:00-13:15Session 1
View Individual Results
View Team Results
Session 2
14:30-16:00Session 2 Warmup
16:00-19:15Session 2
View Individual Results
View Team Results
8 May 2021, Saturday
Individual Matches
08:00-08:451/24: RM
1/16: RM warmup
08:45-09:251/16: RW
1/8: RM, RW, RJM warmup
09:25-10:001/16: RM
1/8: RM, RW, RJM warmup
10:00-10:351/8: RM, RW, RJM
1/4: RM, RW, RJM warmup
10:35-11:001/4: RM, RW, RJM
1/2: RM, RW, RJM, RJW warmup
11:00-11:251/2: RM, RW, RJM, RJW
Team Matches
12:00-12:351/4: RX
1/2: RX warmup
12:35-12:551/2: RX
Bronze: Recurve Mixed Team warmup
1st/2nd Place Match: RX, CX warmup
12:55-13:20
Bronze: Recurve Mixed Team
Slovenia (SLO) - (AUT) Austria
1st/2nd Place Match: RX, CX
Individual Matches
14:00-14:451/16: CM
1/8: RCM, RCW, CM warmup
1/8: Compound Women
DUDKA Dorota (POL) - (CZE003) CELMANOVA Andrea
1/4: RCM, RCW, CM, CW, CCW warmup
14:45-15:301/8: RCM, RCW, CM
1/4: RCM, RCW, CM, CW, CCW warmup
15:30-16:051/4: RCM, RCW, CM, CW, CCW
1/2: RCM, RCW, CM, CW, CCW warmup
16:05-16:401/2: RCM, RCW, CM, CW, CCW
Team Matches
17:15-18:00
1/4: Recurve Men Team
Romania (ROU) - (SVK) Slovakia
1/2: RM, RW warmup
1st/2nd Place Match: Compound Men Team warmup
18:00-18:451/2: RM, RW
1st/2nd Place Match: Compound Men Team
Slovenia (SLO) - (ROU) Romania
9 May 2021, Sunday
Individual Matches
08:00-08:20Bronze: RJM, RJW, RCM, RCW, CCW warmup
08:20-08:50Bronze: RJM, RJW, RCM, RCW, CCW
Gold: RJM, RJW, RCM, RCW, CCW warmup
08:50-09:20Gold: RJM, RJW, RCM, RCW, CCW
10:30-10:55
Bronze: Compound Women
CELMANOVA Karolina (CZE) - (SLO009) KOSEC Dolores
10:55-11:20
Bronze: Compound Men
VANEK Martin (CZE) - (SLO) MODIC Stas
Team Matches
11:25-11:45
Bronze: Recurve Women Team
Austria (AUT) - (SLO) Slovenia
11:45-12:05
Bronze: Recurve Men Team
Slovakia (SVK) - (FRA) France
Individual Matches
12:05-12:20
Bronze: Recurve Women
KOVACIC Tihana (CRO003) - (DEN) ANDERSEN Kirstine
12:20-12:35
Bronze: Recurve Men
GSTOETTNER Andreas (AUT) - (SLO) HABJAN MALAVASIC Den
Team Matches
14:00-14:20
Gold: Recurve Women Team
Denmark (DEN) - (SVK) Slovakia
14:20-14:40
Gold: Recurve Men Team
Slovenia (SLO) - (AUT) Austria
Individual Matches
15:00-15:18
Gold: Compound Women
MLINARIC Amanda (CRO003) - (ITA001) BAZZICHETTO Elisa
15:18-15:36
Gold: Compound Men
WIENER Nico (AUT) - (SLO) BRENK Aljaz Matija
15:36-15:48
Gold: Recurve Women
DEGN Randi (DEN) - (POL) OLSZEWSKA Milena
15:48-16:00
Gold: Recurve Men
STRAJHAR Gasper (SLO) - (FRA) THIRION Lou
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men
Recurve Women
Recurve Junior Men
Recurve Junior Women
Recurve Cadet Men
Recurve Cadet Women
Compound Men
Compound Women
Compound Cadet Men  
Compound Cadet Women
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men Team
Recurve Women Team
Recurve Mixed Team
Compound Men Team
Compound Mixed Team
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
StatisticsBy country/clubBy Event
Schedule v. 2.2
Field of Play v. 2.2
Jury of Appeal
Qualification Round Scorecards
Individual Matches Scorecards
Team Matches Scorecards
Sunday Morning live streaming
Team Finals Streaming (sun. aft. 2pm)
Sunday Afternoon live streaming
Follow the competitions live on Internet
You have access to dynamic results system for World Archery events.
Using the scroll-down menu on top of the screen you will see:
  • Qualification live results (for both individual and teams)
  • Statistics calculated on qualification results
  • Dynamic prevision of the match brackets based on the qualifications live results (for both individual and teams)
  • Arrow by Arrow results of all the matches
  • all the results during the week!