Recurve Men
1/481/24
  1 ELLISON Brady USA  
pre-seeded in 1/16th     ELLISON Brady USA  
      pre-seeded in 1/16th      
   
  33 MALAVE Elias VEN  
Bye     MALAVE Elias VEN   T# 27: 24 Apr 10:15
  Bye     WIESER Felix GER   T# 27
32 WIESER Felix GER  
  17 PIFARRE TRUJILLO Miguel ESP  
Bye     PIFARRE TRUJILLO Miguel ESP   T# 28: 24 Apr 10:15
  65 PRADO Santiago PER   T# 33: 24 Apr 09:15       T# 28
48 HENCKELS Jeff LUX   T# 33
  49 FLOSSBACH Thomas GUA   T# 34: 24 Apr 09:15
64 JAQUEZ Luis Miguel DOM   T# 34       T# 29: 24 Apr 10:15
  Bye     DUENAS Crispin CAN   T# 29
16 DUENAS Crispin CAN  
  9 FURUKAWA Takaharu JPN  
Bye     FURUKAWA Takaharu JPN   T# 30: 24 Apr 10:15
  57 TICAS Oscar ESA   T# 35: 24 Apr 09:15       T# 30
56 PUENTES Adrian CUB   T# 35
  41 BARNES David AUS   T# 36: 24 Apr 09:15
72 FRANCIS Sherwin TTO   T# 36       T# 31: 24 Apr 10:15
  Bye     KURAYA Tomoaki JPN   T# 31
24 KURAYA Tomoaki JPN  
  25 WANG Wenxuan CHN  
Bye     WANG Wenxuan CHN   T# 32: 24 Apr 10:15
  73 BETHANCOURTH Diego PAN   T# 37: 24 Apr 09:15       T# 32
40 BETANCUR Daniel COL   T# 37
     
    pre-seeded in 1/16th      
  pre-seeded in 1/16th     WIJLER Steve NED  
8 WIJLER Steve NED  
  5 D’ALMEIDA Marcus BRA  
pre-seeded in 1/16th     D’ALMEIDA Marcus BRA  
      pre-seeded in 1/16th      
   
  37 GALIAZZO Marco ITA  
Bye     GALIAZZO Marco ITA   T# 33: 24 Apr 10:15
  Bye     PINEDA Daniel Felipe COL   T# 33
28 PINEDA Daniel Felipe COL  
  21 CASTRO Daniel ESP  
Bye     CASTRO Daniel ESP   T# 34: 24 Apr 10:15
  69 NGUYEN Hamilton CAN   T# 38: 24 Apr 09:15       T# 34
44 KLEIN Pit LUX   T# 38
  53 CASTRO Diego GUA   T# 39: 24 Apr 09:15
60 PETERS Eric CAN   T# 39       T# 35: 24 Apr 10:15
  Bye     WILLIAMS Jack USA   T# 35
12 WILLIAMS Jack USA  
  13 ACHA Pablo ESP  
Bye     ACHA Pablo ESP   T# 36: 24 Apr 10:15
  61 MAXWELL Brian CAN   T# 40: 24 Apr 09:15       T# 36
52 JAJARABILLA Mario Damian ARG   T# 40
  45 ALVARINO GARCIA Miguel ESP   T# 41: 24 Apr 09:15
68 SABADO Kevin ARG   T# 41       T# 37: 24 Apr 10:15
  Bye     VALLADONT Jean-Charles FRA   T# 37
20 VALLADONT Jean-Charles FRA  
  29 BROEKSMA Gijs NED  
Bye     BROEKSMA Gijs NED   T# 38: 24 Apr 10:15
  Bye     FRANCO Hugo CUB   T# 38
36 FRANCO Hugo CUB  
     
    pre-seeded in 1/16th      
  pre-seeded in 1/16th     VAN DEN BERG Sjef NED  
4 VAN DEN BERG Sjef NED  
  3 LEE Seungyun KOR  
pre-seeded in 1/16th     LEE Seungyun KOR  
      pre-seeded in 1/16th      
   
  35 QI Xiangshuo CHN  
Bye     QI Xiangshuo CHN   T# 39: 24 Apr 10:15
  Bye     BOURDAGE Alex USA   T# 39
30 BOURDAGE Alex USA  
  19 TYACK Ryan AUS  
Bye     TYACK Ryan AUS   T# 40: 24 Apr 10:15
  67 PAINEVIL NAVARRO Juan CHI   T# 42: 24 Apr 09:15       T# 40
46 PILA Andres COL   T# 42
  51 AGUILAR Andres CHI   T# 43: 24 Apr 09:15
62 ARCILA Santiago COL   T# 43       T# 41: 24 Apr 10:15
  Bye     VAN DER VEN Rick NED   T# 41
14 VAN DER VEN Rick NED  
  11 CHIRAULT Thomas FRA  
Bye     CHIRAULT Thomas FRA   T# 42: 24 Apr 10:15
  59 KLEIN Joe LUX   T# 44: 24 Apr 09:15       T# 42
54 COSTA Marcelo BRA   T# 44
  43 DARCY Astin AUS   T# 45: 24 Apr 09:15
70 JIMENEZ SALDAÑA Joshua Andres PER   T# 45       T# 43: 24 Apr 10:15
  Bye     WECKMUELLER Maximilian GER   T# 43
22 WECKMUELLER Maximilian GER  
  27 REQUA Matthew USA  
Bye     REQUA Matthew USA   T# 44: 24 Apr 10:15
  Bye     PASQUALUCCI David ITA   T# 44
38 PASQUALUCCI David ITA  
     
    pre-seeded in 1/16th      
  pre-seeded in 1/16th     LEE Woo Seok KOR  
6 LEE Woo Seok KOR  
  7 NESPOLI Mauro ITA  
pre-seeded in 1/16th     NESPOLI Mauro ITA  
      pre-seeded in 1/16th      
   
  39 OHI Kazuki JPN   T# 46: 24 Apr 09:15
74 BERDIALES Bladimir PAN   T# 46       T# 45: 24 Apr 10:15
  Bye     KAHLLUND Florian GER   T# 45
26 KAHLLUND Florian GER  
  23 RIEGER Cedric GER  
Bye     RIEGER Cedric GER   T# 46: 24 Apr 10:15
  71 LOPEZ Jose Carlos GUA   T# 47: 24 Apr 09:15       T# 46
42 SOTO Ricardo CHI   T# 47
  55 STEVENS Juan Carlos CUB   T# 48: 24 Apr 09:15
58 PLIHON Pierre FRA   T# 48       T# 47: 24 Apr 10:15
  Bye     WORTH Taylor AUS   T# 47
10 WORTH Taylor AUS  
  15 ALVARADO SANTIN Angel David MEX  
Bye     ALVARADO SANTIN Angel David MEX   T# 48: 24 Apr 10:15
  63 ALVAREZ Jose ECU   T# 49: 24 Apr 09:15       T# 48
50 ESCALANTE Ignacio ARG   T# 49
  47 ROJAS Carlos MEX   T# 50: 24 Apr 09:15
66 O'BRIEN TEJADA Willian Alberth PER   T# 50       T# 49: 24 Apr 10:15
  Bye     MUTO Hiroki JPN   T# 49
18 MUTO Hiroki JPN  
  31 JIN Tao CHN  
Bye     JIN Tao CHN   T# 50: 24 Apr 10:15
  Bye     XU Zhiwei CHN   T# 50
34 XU Zhiwei CHN  
     
    pre-seeded in 1/16th      
  pre-seeded in 1/16th     KIM Woojin KOR  
2 KIM Woojin KOR