09-09-2023 - 10-09-2023 / Timezone: UTC+02:00
Para Archery Euro Cup 2023
9 Sep 2023, Saturday
Semi Finals (Husovo Namesti)
09:00-10:301/2: Recurve Open Mixed Team warmup
Individual Matches
10:16-11:161/2: Recurve Women Open warmup
Team Matches
10:30-10:55
1/2: Recurve Open Mixed Team
France (FRA) - (POL) Poland
Individual Matches
10:32-11:321/2: Recurve Men Open warmup
break
11:15-11:32Competition will resume according the schedule
11:16-11:31
1/2: Recurve Women Open
OLSZEWSKA Milena (POL) - (FRA) BENHAMI Aziza
11:32-11:47
1/2: Recurve Men Open
CISZEK Lukasz (POL) - (ITA) TRAVISANI Stefano
11:48-12:03
1/2: Recurve Men Open
TOUCOULLET Guillaume (FRA) - (CZE) KOSTAL Vaclav
13:00-13:30Bye will be shoot on the final field
Team Matches
13:00-14:001/2: Compound Open Mixed Team warmup
Individual Matches
13:30-13:451/2: Women W1 Open (Rec/Comp)
13:30-14:301/2: Compound Women Open warmup
Team Matches
14:00-14:25
1/2: Compound Open Mixed Team
France (FRA) - (GBR) Great Britain
Individual Matches
14:02-15:021/2: Compound Men Open warmup
14:30-14:45
1/2: Compound Women Open
SARTI Eleonora (ITA) - (GBR) STRETTON Jessica
Team Matches
14:33-15:33Byes familiarization
14:40-15:401/2: W1 Mixed Team warmup
Individual Matches
14:46-15:01
1/2: Compound Women Open
PATERSON PINE Phoebe (GBR) - (POL) MARKITANTOVA Kseniya
15:02-15:17
1/2: Compound Men Open
FORSBERG Jere (FIN) - (FRA) GUÉRIN Maxime
15:10-16:101/2: Women W1 Open (Rec/Comp) warmup
15:18-15:33
1/2: Compound Men Open
BONACINA Matteo (ITA) - (CZE) BARTOS Leos
15:26-16:261/2: Men W1 Open (Rec/Comp) warmup
Team Matches
15:33-15:401/2: CXO, W1X
15:40-16:05
1/2: W1 Mixed Team
Czech Republic (CZE) - (GBR) Great Britain
Individual Matches
16:10-16:25
1/2: Women W1 Open (Rec/Comp)
KINGSTONE Victoria (GBR) - (CZE) PULTAR MUSILOVA Sarka
16:26-16:41
1/2: Men W1 Open (Rec/Comp)
TONON Paolo (ITA) - (CZE) DAVIDEK Karel
Team Matches
16:26-17:261/2: Recurve Open Mixed Team warmup
Individual Matches
16:32-16:47
1/2: Men W1 Open (Rec/Comp)
SAYCH Martin (GBR) - (HUN) GÁSPÁR Tamás
16:52-17:521/2: Recurve Women Open warmup
Team Matches
17:26-17:51
1/2: Recurve Open Mixed Team
Italy (ITA) - (SLO) Slovenia
Individual Matches
17:52-18:07
1/2: Recurve Women Open
LAVRINC Ziva (SLO) - (ITA) MIJNO Elisabetta
10 Sep 2023, Sunday
Finals (Husovo Namesti)
09:00-10:00Bronze: Recurve Open Mixed Team warmup
09:26-10:26Gold: Recurve Open Mixed Team warmup
10:00-10:25
Bronze: Recurve Open Mixed Team
Slovenia (SLO) - (POL) Poland
Individual Matches
10:00-11:00Bronze: Recurve Women Open warmup
10:16-11:16Gold: Recurve Women Open warmup
Team Matches
10:26-10:51
Gold: Recurve Open Mixed Team
Italy (ITA) - (FRA) France
Individual Matches
10:32-11:32Bronze: Recurve Men Open warmup
10:48-11:48Gold: Recurve Men Open warmup
11:00-11:15
Bronze: Recurve Women Open
BENHAMI Aziza (FRA) - (SLO) LAVRINC Ziva
11:16-11:31
Gold: Recurve Women Open
OLSZEWSKA Milena (POL) - (ITA) MIJNO Elisabetta
11:32-11:47
Bronze: Recurve Men Open
KOSTAL Vaclav (CZE) - (POL) CISZEK Lukasz
11:48-12:03
Gold: Recurve Men Open
TOUCOULLET Guillaume (FRA) - (ITA) TRAVISANI Stefano
12:02-13:02Bronze: Compound Men Open warmup
Award Ceremony
12:15-12:35Recurve Open
Team Matches
13:00-14:00Gold: Compound Open Mixed Team warmup
Individual Matches
13:30-14:30Bronze: Compound Women Open warmup
13:46-14:46Gold: Compound Women Open warmup
Team Matches
14:00-14:25
Gold: Compound Open Mixed Team
Italy (ITA) - (GBR) Great Britain
Individual Matches
14:18-15:18Gold: Compound Men Open warmup
14:30-14:45
Bronze: Compound Women Open
MARKITANTOVA Kseniya (POL) - (ITA) SARTI Eleonora
14:46-15:01
Gold: Compound Women Open
PATERSON PINE Phoebe (GBR) - (GBR) STRETTON Jessica
Team Matches
15:00-16:00Gold: W1 Mixed Team warmup
Individual Matches
15:02-15:17
Bronze: Compound Men Open
BARTOS Leos (CZE) - (FRA) GUÉRIN Maxime
15:18-15:33
Gold: Compound Men Open
BONACINA Matteo (ITA) - (FIN) FORSBERG Jere
15:30-16:30Gold: Women W1 Open (Rec/Comp) warmup
Award Ceremony
15:40-16:00Compound Open
15:46-16:46Bronze: Men W1 Open (Rec/Comp) warmup
Team Matches
16:00-16:25
Gold: W1 Mixed Team
Italy (ITA) - (CZE) Czech Republic
Individual Matches
16:02-17:02Gold: Men W1 Open (Rec/Comp) warmup
16:30-16:45
Gold: Women W1 Open (Rec/Comp)
PELLIZZARI Asia (ITA) - (CZE) PULTAR MUSILOVA Sarka
16:46-17:01
Bronze: Men W1 Open (Rec/Comp)
DAVIDEK Karel (CZE) - (GBR) SAYCH Martin
17:02-17:17
Gold: Men W1 Open (Rec/Comp)
TONON Paolo (ITA) - (HUN) GÁSPÁR Tamás
Award Ceremony
17:25-17:45W1
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men Open 
Recurve Women Open 
Compound Men Open 
Compound Women Open 
Men W1 Open (Rec/Comp) 
Women W1 Open (Rec/Comp) 
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Open Mixed Team 
Compound Open Mixed Team 
W1 Mixed Team 
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy country/club
By name
By Event
StatisticsBy country/club
By Event
Information book v. 1.0
Saturday Transport schedule
Field of Play v. 1.3
Schedule v. 1.4
Live Streaming Recurve Semifinals Saturday 10:30
Live Streaming W1 Semifinals
Live Streaming Recurve Finals Sunday 10
Live Streaming W1 Finals Sunday 16:00