9 Aug 2022, Tuesday | |
---|---|
Official Practice + Equipment Inspection+Classification | |
09:00-12:00 | Official Practice + Equipment Inspection+Classifications (All Categories) |
11:00-12:00 | Team Managers Meeting (Archery Venue) |
10 Aug 2022, Wednesday | |
Qualification Rounds | |
Qualification Rounds (All Categorıes) | |
09:00-09:30 +45 | 3 Practice end ımmedıately followed by qualıfıcatıon |
09:30-12:30 +45 | Qualification Rounds (All Categorıes) View Individual Results View Team Results |
Qualification Rounds (All Categorıes) | |
11 Aug 2022, Thursday | |
Individual Matches | |
10:00-10:30 | 3 ends of practice immediately followed by competition CMO + RMO |
10:30-11:00 | 1/8: RMO, CMO |
Warm Up (CWO) | |
11:00-11:30 | 1/4: RMO, CMO, CWO |
Warm Up (RWO, MW1) | |
11:30-12:00 | 1/2: RMO, RWO, CMO, CWO, MW1 |
12:00-14:00 | Lunch Break |
Team Matches | |
14:00-14:30 | 3 ends of practice immediately followed by competition RMO + CMO |
14:30-15:00 | 1/2: RMO, CMO |
15:00-15:30 | 3 ends of practice immediately followed by competition RXO + CXO |
15:30-16:00 | 1/2: RXO, CXO |
12 Aug 2022, Friday | |
Team Matches and Award Ceremony | |
09:40-10:00 | Gold: Compound Women Open Doubles Türkiye (TUR) - (IRI) IR Iran |
10:00-10:20 | Gold: Compound Men Open Doubles Türkiye (TUR) - (IRI) IR Iran |
10:20-10:40 | Gold: Compound Open Mixed Team Türkiye (TUR) - (IRI) IR Iran |
10:40-11:00 | Award Ceremony CMO + CWO + CXO |
11:00-11:40 | Break |
11:40-12:00 | Gold: Recurve Men Open Doubles IR Iran (IRI) - (TUR) Türkiye |
12:00-12:20 | Gold: Recurve Open Mixed Team Türkiye (TUR) - (IRI) IR Iran |
12:20-12:40 | Award Ceremony RMO + RXO |
13 Aug 2022, Saturday | |
Individual Matches | |
09:00-09:20 | Bronze: Compound Women Open YORULMAZ Sevgi (TUR) - (IRI) YAVARPOOR SHAHRBABAKI Maryam |
09:20-09:40 | Gold: Compound Women Open ASGARI Farzaneh (IRI) - (TUR) CÜRE Öznur |
09:40-10:00 | Bronze: Compound Men Open ALBLOOSHI Habib (UAE) - (IRI) MANSHAEZADEH Alisina |
10:00-10:20 | Gold: Compound Men Open AYGAN Erdoğan (TUR) - (IRI) NORI Hadi |
10:20-10:40 | Gold: Women W1 Open (Rec/Comp) MISIR Nil (TUR) - (TUR) DANABAŞ Fatma |
10:40-11:00 | Bronze: Men W1 Open (Rec/Comp) TÜRKMENOĞLU Nihat (TUR) - (IRI) ZANDI Mohammadreza |
11:00-11:20 | Gold: Men W1 Open (Rec/Comp) AYDIN Yiğit Caner (TUR) - (TUR) HEKIMOĞLU Bahattin |
11:20-11:40 | Award Ceremony CWO + CMO + WW1 + MW1 |
11:40-14:00 | Lunch Break |
14:00-14:20 | Bronze: Recurve Women Open ABDULLAYEVA Azada (AZE) - (TUR) ŞENGÜL Yağmur |
14:20-14:40 | Gold: Recurve Women Open EROĞLU Merve Nur (TUR) - (IRI) RAHIMI GHAHDERIJANI Somayeh |
14:40-15:00 | Bronze: Recurve Men Open ZAREEINEJAD Asghar (IRI) - (TUR) PAPAĞAN Yavuz |
15:00-15:20 | Gold: Recurve Men Open ARAB AMERI Mohammad Reza (IRI) - (IRI) RAHIMI Gholamreza |
15:20-15:40 | Award Ceremony RMO + RWO |