06-04-2022 - 10-04-2022 / Timezone: UTC+03:00
2022 Kahraman Bagatır Spring Arrows
6 Apr 2022, Wednesday
Official Practice & Equipment Inspection RM + CW
09:00-11:15Official Practice + Equipment Inspection RM + CW
11:15-14:00Lunch Break
Official Practice & Equipment Inspection RW + CM
14:00-16:15Official Practice & Equipment Inspection RW + CM
7 Apr 2022, Thursday
Qualification Rounds
Qualification Round RM + CW
09:00-09:30RM & CW - 3 Practice ends immediately followed by qualification (2 Archers per target) AB
09:30-11:45Qualification Round RM + CW
View Individual Results
View Team Results
11:45-14:00Lunch Break
Qualification Round RW + CM
14:00-14:30RW & CM - 3 Practice ends immediately followed by qualification (2 Archers per target) AB
14:30-16:45Qualification Round RW + CM
View Individual Results
View Team Results
8 Apr 2022, Friday
Individual Matches
09:00-09:151/16: RM warmup
09:15-10:001/16: RM
10:00-10:451/8: RM
10:45-11:301/4: RM
CW Warm Up
11:30-12:151/2: RM, CW
12:15-13:00
Bronze: Compound Women
OGUZ Emine Rabia (TUR) - (TUR) SUZER Ayse Bera
Gold: Compound Women
BOSTAN Yesim (TUR) - (TUR) LOK Songul
Medal Ceremony
13:00-13:15Medal Ceremony CW
13:15-14:30Lunch Break
Individual Matches
14:30-14:451/16: RW warmup
14:45-15:301/16: RW
15:30-16:151/8: RW
16:15-17:001/4: RW
CM Warm Up
17:00-17:451/2: RW, CM
17:45-18:30
Bronze: Compound Men
ELMAAGACLI Demir (TUR) - (TUR) YILDIZ Yakup
Gold: Compound Men
AKCAOGLU Batuhan (TUR) - (TUR) HANEY Emircan
Medal Ceremony
18:30-18:45Medal Ceremony CM
9 Apr 2022, Saturday
Team Matches
09:00-09:201/4: RM, RW warmup
09:20-09:551/4: RM, RW
09:55-10:151/2: RM, RW warmup
10:15-10:501/2: RM, RW
10:50-11:051/4: RX warmup
11:05-11:401/4: RX
11:40-12:151/2: RX
12:15-12:50
Bronze: Recurve Mixed Team
Moldova (MDA) - (UZB) Uzbekistan
15:00-18:00Practice Field Open
10 Apr 2022, Sunday
Practice Field Open
09:00Only for Finalists
Team Matches
10:02-10:24
Bronze: Recurve Women Team
Uzbekistan (UZB) - (TUR) Turkey
10:24-10:46
Gold: Recurve Women Team
Germany (GER) - (FRA) France
10:46-11:08
Bronze: Recurve Men Team
Turkey (TUR) - (GER) Germany
11:08-11:30
Gold: Recurve Men Team
Uzbekistan (UZB) - (SLO) Slovenia
Medal Ceremony
11:30-11:45Medal Ceremony RMT + RWT
11:45-15:45Lunch Break
Individual Matches
16:02-16:14
Bronze: Recurve Women
RICHARD Melodie (FRA) - (SLO) CAVIC Urska
16:14-16:26
Gold: Recurve Women
BAUER Katharina (GER) - (TUR) COSKUN Gulnaz Busranur
Medal Ceremony
16:32-16:40Medal Ceremony RW
Individual Matches
16:48-17:00
Bronze: Recurve Men
AK Samet (TUR) - (SLO) HABJAN MALAVASIC Den
17:00-17:12
Gold: Recurve Men
D'AMOUR Nicholas (ISV) - (GER) UNRUH Florian
Team Matches
17:12-17:30
Gold: Recurve Mixed Team
Germany (GER) - (TUR) Turkey
Medal Ceremony
17:30-17:46Medal Ceremony RXT + RM
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men
Recurve Women
Compound Men
Compound Women
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men Team
Recurve Women Team
Recurve Mixed Team
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
StatisticsBy country/clubBy Event
 
Shuttle Schedule V0.1
Schedule