17-08-2019 - 18-08-2019 / Timezone: UTC+02:00
Para-Archery European Cup Final 2019
17 Aug 2019, Saturday
W1 and Compound Mixed Team Semifinals
10:53-11:16
1/2: W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team
Italy (ITA) - (GBR) Great Britain
11:16-11:39
1/2: Compound Open Mixed Team
Slovakia (SVK) - (ITA) Italy
11:39-12:02
1/2: Compound Open Mixed Team
Russia (RUS) - (FRA) France
Lunch Break
12:02-13:00Lunch Break
Recurve Individual and Mixed Team Semifinals
13:00-13:23
1/2: Recurve Open Mixed Team
Poland (POL) - (ITA) Italy
13:23-13:46
1/2: Recurve Open Mixed Team
Russia (RUS) - (UKR) Ukraine
Individual Matches
13:46-14:02
1/2: Recurve Women Open
OLSZEWSKA Milena (POL) - (ITA) MIJNO Elisabetta
14:02-14:18
1/2: Recurve Women Open
BARANTSEVA Svetlana (RUS) - (UKR) DZOBA-BALYAN Roksolana
14:18-14:34
1/2: Recurve Men Open
CABREIRA Armando (FRA) - (RUS) ZIAPAEV Anton
14:34-14:50
1/2: Recurve Men Open
TOUCOULLET Guillaume (FRA) - (ITA) TRAVISANI Stefano
Break
14:50-15:20Break
W1 and Compound Individual Semifinals
15:20-15:38
1/2: Women W1 Open (Rec/Comp)
BRANDTLOVA Tereza (CZE) - (RUS) KRUTOVA Elena
15:38-15:56
1/2: Women W1 Open (Rec/Comp)
PELLIZZARI Asia (ITA) - (GBR) KINGSTONE Victoria
15:56-16:14
1/2: Men W1 Open (Rec/Comp)
TEN Denis (RUS) - (ITA) DEMETRICO Salvatore
16:14-16:32
1/2: Men W1 Open (Rec/Comp)
DRAHONINSKY David (CZE) - (GER) HERTER Uwe
16:32-16:50
1/2: Compound Women Open
REPPE Zandra (SWE) - (ITA) VIRGILIO Maria Andrea
16:50-17:08
1/2: Compound Women Open
ARTAKHINOVA Stepanida (RUS) - (GER) HAHN Selina
17:08-17:26
1/2: Compound Men Open
ATAMANENKO Serhiy (UKR) - (ITA) SIMONELLI Alberto
17:26-17:44
1/2: Compound Men Open
PAVLIK Marcel (SVK) - (RUS) SHIGAEV Bair
18 Aug 2019, Sunday
W1 and Compound Mixed Team Medal Matches
10:00-10:23
1/2: W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team
Russia (RUS) - (CZE) Czech Republic
10:30-10:53
Bronze: W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team
Great Britain (GBR) - (RUS) Russia
10:53-11:16
Gold: W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team
Italy (ITA) - (CZE) Czech Republic
11:16-11:39
Bronze: Compound Open Mixed Team
France (FRA) - (ITA) Italy
11:39-12:02
Gold: Compound Open Mixed Team
Russia (RUS) - (SVK) Slovakia
12:02-12:22Award Ceremony W1 and Compound Open Mixed Team
Lunch Break
12:22-13:00Lunch Break
Recurve Individual and Mixed Team Medal Matches
13:00-13:23
Bronze: Recurve Open Mixed Team
Russia (RUS) - (ITA) Italy
13:23-13:46
Gold: Recurve Open Mixed Team
Ukraine (UKR) - (POL) Poland
Individual Matches
13:46-14:02
Bronze: Recurve Women Open
BARANTSEVA Svetlana (RUS) - (POL) OLSZEWSKA Milena
14:02-14:18
Gold: Recurve Women Open
DZOBA-BALYAN Roksolana (UKR) - (ITA) MIJNO Elisabetta
14:18-14:34
Bronze: Recurve Men Open
TRAVISANI Stefano (ITA) - (FRA) CABREIRA Armando
14:34-14:50
Gold: Recurve Men Open
TOUCOULLET Guillaume (FRA) - (RUS) ZIAPAEV Anton
14:50-15:15Award Ceremony Recurve Open Mixed Team and Individual
Break
15:15-15:35Break
W1 and Compound Individual Medal MAtches
15:35-15:53
Bronze: Women W1 Open (Rec/Comp)
KINGSTONE Victoria (GBR) - (CZE) BRANDTLOVA Tereza
15:53-16:11
Gold: Women W1 Open (Rec/Comp)
PELLIZZARI Asia (ITA) - (RUS) KRUTOVA Elena
16:11-16:29
Bronze: Men W1 Open (Rec/Comp)
DRAHONINSKY David (CZE) - (RUS) TEN Denis
16:29-16:47
Gold: Men W1 Open (Rec/Comp)
HERTER Uwe (GER) - (ITA) DEMETRICO Salvatore
16:47-17:05
Bronze: Compound Women Open
HAHN Selina (GER) - (SWE) REPPE Zandra
17:05-17:23
Gold: Compound Women Open
ARTAKHINOVA Stepanida (RUS) - (ITA) VIRGILIO Maria Andrea
17:23-17:41
Bronze: Compound Men Open
SHIGAEV Bair (RUS) - (ITA) SIMONELLI Alberto
17:41-17:59
Gold: Compound Men Open
PAVLIK Marcel (SVK) - (UKR) ATAMANENKO Serhiy
17:59-18:30Award Ceremony W1 and Compound Open Individual
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men Open 
Recurve Women Open 
Compound Men Open 
Compound Women Open 
Men W1 Open (Rec/Comp) 
Women W1 Open (Rec/Comp) 
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Open Mixed Team 
W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team 
Compound Open Mixed Team 
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
 
StatisticsBy country/clubBy Event
Schedule Vers. 1.1
Detailed Schedule of Finals
Individual Matches Scorecards
Team Matches Scorecards
Live finals on sportdeutschland.tv
Follow the competitions live on Internet

You have access to dynamic results system for World Archery events.
Using the scroll-down menu on top of the screen you will see:
- Qualification live results (for both individual and teams)
- Statistics calculated on qualification results
- Dynamic prevision of the match brackets based on the qualifications live results (for both individual and teams)
- Arrow by Arrow results of all the matches
- all the results during the week!