02-08-2019 - 04-08-2019 / Timezone: UTC+03:00
European Master Games - Target Competition
2 Aug 2019, Friday
Official Practice
Recurve Men & Compound Women
09:30-12:30On assigned targets
Recurve Women & Compound Men
14:00-17:00On assigned targets
3 Aug 2019, Saturday
Qualification Rounds
Recurve Men & Compound Women
08:00-08:30Recurve Men & Compound Women Warmup
08:30-12:00Recurve Men & Compound Women
View Individual Results
Individual Matches
12:20-12:301/24: R5M warmup
1/16: C5W warmup
12:30-13:151/24: R5M
1/16: C5W
1/8: C5W warmup
13:15-13:251/16: R4M, R6M warmup
1/8: C5W warmup
13:25-14:101/8: C5W
1/16: R4M, R6M
Qualification Rounds
Recurve Women & Compound Men
14:30-15:00Recurve Women & Compound Men Warmup
15:00-18:30Recurve Women & Compound Men
View Individual Results
Individual Matches
18:40-18:501/24: C5M warmup
1/16: R5W, C6M warmup
1/8: R4W, C3M warmup
18:50-19:351/24: C5M
1/16: R5W, C6M
1/8: R4W, C3M
19:35-20:201/16: C5M
1/8: C6M
1/4: R4W
4 Aug 2019, Sunday
Individual Matches
08:20-08:301/16: R5M warmup
1/4: C4W, C5W warmup
08:201/2: R3W, R4W warmup
08:30-09:151/16: R5M
1/4: C4W, C5W
1/4: C4W, C5W warmup
1/2: R3W, R4W
09:15-09:251/8: R4M, R6M, R7M warmup
09:151/2: C3W, C4W, C5W warmup
09:25-10:101/8: R4M, R6M, R7M
1/2: C3W, C4W, C5W
1/16: Recurve Men 50+
LEWANDOWSKI iMarek (POL) - (GBR) WEBB Peter
10:10-10:201/8: R5M, R5W, R6W, C5M warmup
Bronze: R3W, R4W, C3W, C4W, C5W warmup
10:20-11:051/8: R5M, R5W, R6W, C5M
1/8: R5M, R5W, R6W, C5M warmup
Bronze: R3W, R4W, C3W, C4W, C5W
11:05-11:151/4: R3M, R4M, R5M, R5W, R6M, R6W, R7M, C3M, C4M, C5M, C6M, C7M warmup
11:15-12:001/4: R3M, R4M, R5M, R5W, R6M, R6W, R7M, C3M, C4M, C5M, C6M, C7M
1/4: R3M, R4M, R5M, R5W, R6M, R6W, R7M, C3M, C4M, C5M, C6M, C7M warmup
1/2: R3M, R4M, R5M, R5W, R6M, R6W, R7M, C3M, C4M, C5M, C6M, C7M warmup
12:00-12:451/2: R3M, R4M, R5M, R5W, R6M, R6W, R7M, C3M, C4M, C5M, C6M, C7M
12:45-13:15Bronze: R3M, R4M, R5M, R5W, R6M, R6W, R7M, C3M, C4M, C5M, C6M, C7M
Individual Finals
13:30-13:45
Gold: Compound Men 70+
KRÄMER Gänther (RSA) - (ITA) RAVAZZANI Luciano
13:45-14:00
Gold: Compound Men 60+
ROVERA Claudio (ITA) - (FRA) HERVE' Bruno
14:00-14:15
Gold: Compound Women 50+
FINESSI Monica (ITA) - (SWE) ANDERSSON Annelie
14:15-14:30
Gold: Compound Men 50+
HUMALAJOKI Aulis (FIN) - (GBR) AUBREY Michael
14:30-14:45
Gold: Compound Women 40+
CITAK Ozden (TUR) - (UKR) YAREMENKO Nadiia
14:45-15:00
Gold: Compound Men 40+
SCHULZ Oleg (TUR) - (RUS) BASHKIREV Alexey
15:00-15:15
Gold: Compound Women 30+
CIMETTA Chrystelle (BEL) - (UKR) PALEKHA Kateryna
15:15-15:30
Gold: Compound Men 30+
BIANCHI Kevin (BEL) - (GER) REICH Andreas
15:40-15:55
Gold: Recurve Men 70+
HEYVAERT Etienne (BEL) - (LTU) RECIUGA ROMUALDAS Sigitas
15:55-16:10
Gold: Recurve Women 60+
SILVEIRA Gislaine Prata (BRA) - (GER) BECKER Lis
16:10-16:25
Gold: Recurve Men 60+
WOO David (GBR) - (GER) PREUSS Klaus
16:25-16:40
Gold: Recurve Women 50+
KERBL Renate (AUT) - (ITA) LIBERTONE Tiziana
16:40-16:55
Gold: Recurve Men 50+
ERBAY Vedat (TUR) - (ITA) BOTTO Giorgio
17:05-17:20
Gold: Recurve Women 40+
BRUELAND Brigitte (NOR) - (BRA) REIS Monica
17:20-17:35
Gold: Recurve Men 40+
VECCHIATO Marco (ITA) - (FRA) JULLIEN Fabrice
17:35-17:50
Gold: Recurve Women 30+
BERLIOZ Laetitia (FRA) - (FIN) NISSINEN Tiina
17:50-18:05
Gold: Recurve Men 30+
FISSORE Matteo (ITA) - (ISL) GUDJONSSON Gudmundur Orn
Award Ceremony
18:50-19:50All classes and divisions
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men 30+
Recurve Women 30+
Recurve Men 40+
Recurve Women 40+
Recurve Men 50+
Recurve Women 50+
Recurve Men 60+
Recurve Women 60+
Recurve Men 70+
Recurve Women 70+  
Compound Men 30+
Compound Women 30+
Compound Men 40+
Compound Women 40+
Compound Men 50+
Compound Women 50+
Compound Men 60+
Compound Women 60+  
Compound Men 70+
Compound Women 70+  
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
StatisticsBy country/clubBy Event
Competition Schedule 1.1
Field of Play 1.1
Qualification Session 1 Scorecard
Qualification session 2 scorecard
Live Web TV (ITA commentary)
Follow the competitions live on Internet

You have access to dynamic results system for World Archery events.
Using the scroll-down menu on top of the screen you will see:
- Qualification live results (for both individual and teams)
- Statistics calculated on qualification results
- Dynamic prevision of the match brackets based on the qualifications live results (for both individual and teams)
- Arrow by Arrow results of all the matches
- all the results during the week!