20 May 2019, Monday | |
---|---|
Official Practice + Equipment Inspection + TM Meeting | |
09:00-12:00 | Official Practice + Equipment Inspection - Compound (AB-CD) |
12:00-13:30 | Lunch Break |
13:30-16:30 | Official Practice + Equipment Inspection - Recurve (AB-CD) |
16:00-17:00 | Team Manager Meeting |
21 May 2019, Tuesday | |
Qualification Round Compound | |
Qualification Round Compound | |
09:00-12:30 | CW + CM - 3 Practice ends immediately followed by qualification (AB-CD) |
Qualification Round Compound View Individual Results View Team Results | |
12:30 | Compound Shoot off, if any (Individual, Team and Mixed Team) |
12:30-14:00 | Lunch Break |
Qualification Round Recurve | |
Qualification Round Recurve | |
14:00-17:30 | RW + RM - 3 Practice ends immediately followed by qualification (AB-CD) |
Qualification Round Recurve View Individual Results View Team Results | |
17:30 | Recurve Shoot off, if any (Individual, Team and Mixed Team) |
Mixed Team Eliminations 1/12 | |
17:45-18:00 | 3 ends of practice immediately followed by competition - byes can practice |
18:00-18:25 | 1/12: RX, CX |
22 May 2019, Wednesday | |
Recurve Individual Eliminations 1/48 & 1/24, Recurve Team Eliminations 1/12 | |
09:00-09:15 | RM: 3 ends of practice immediately followed by competition |
09:15-10:00 | 1/48: RM |
10:00-10:15 | RW: 3 ends of practice immediately followed by competition |
10:15-11:00 | 1/48: RW |
11:00-11:15 | RM + RW: 3 ends of practice immediately followed by competition |
11:15-12:00 | 1/24: RM, RW |
Team Matches | |
12:15-12:30 | 3 ends of practice immediately followed by competition |
12:30-13:00 | 1/12: RM, RW |
13:00-14:30 | Lunch Break |
Compound Individual Eliminations 1/48 & 1/24, Compound Team Eliminations 1/12 | |
14:30-14:45 | CM: 3 ends of practice immediately followed by competition - byes can practice |
14:45-15:30 | 1/48: CM |
15:30-15:45 | CM + CW: 3 ends of practice immediately followed by competition |
15:45-16:30 | 1/24: CM, CW |
Team Matches | |
16:45-17:00 | 3 ends of practice immediately followed by competition - byes can practice |
17:00-17:30 | 1/12: CM Czech Republic (CZE) - (POL) Poland |
23 May 2019, Thursday | |
Individual Eliminations from 1/16 to 1/2 | |
09:00-09:15 | 3 ends of practice immediately followed by competition |
09:15-10:00 | 1/16: RM, RW, CM, CW |
10:00-10:45 | 1/8: RM, RW, CM, CW |
10:45-11:20 | 1/4: RM, RW, CM, CW |
11:20-11:50 | 1/2: RM, RW, CM, CW |
11:50-14:00 | Lunch Break |
Team Eliminations from 1/8 to 1/2 | |
14:00-14:15 | 3 ends of practice immediately followed by competition - byes can shoot |
14:15-14:45 | 1/8: RM, CW |
14:45-15:00 | 3 ends of practice immediately followed by competition |
15:00-15:30 | 1/8: RW, CM |
15:30-15:45 | 3 ends of practice immediately followed by competition |
15:45-16:15 | 1/4: RM, RW, CM, CW |
16:15-16:45 | 1/2: RM, RW, CM, CW |
24 May 2019, Friday | |
Mixed Team Eliminations from 1/8 to 1/2 | |
09:00-09:15 | 3 ends of practice immediately followed by competition |
09:15-09:40 | 1/8: RX, CX |
09:40-10:05 | 1/4: RX, CX |
10:05-10:30 | 1/2: RX, CX |
25 May 2019, Saturday | |
09:00 | Practice field open |
Compound Team Finals | |
10:00-10:25 | Bronze: Compound Women Team Great Britain (GBR) - (IND) India |
10:25-10:50 | Gold: Compound Women Team USA (USA) - (RUS) Russia |
10:50-10:58 | Award Ceremony - Compound Women Team |
10:58-11:23 | Bronze: Compound Men Team India (IND) - (RUS) Russia |
11:23-11:48 | Gold: Compound Men Team Turkey (TUR) - (DEN) Denmark |
11:48-11:56 | Award Ceremony - Compound Men Team |
11:56-14:00 | Lunch Break |
13:00 | Practice field open |
Compound Mixed Team and Individual Finals | |
14:00-14:20 | Bronze: Compound Mixed Team Italy (ITA) - (TUR) Turkey |
14:20-14:40 | Gold: Compound Mixed Team Denmark (DEN) - (RSA) South Africa |
14:40-14:48 | Award Ceremony - Compound Mixed Team |
Individual Matches | |
14:48-15:05 | Bronze: Compound Women BALZHANOVA Viktoria (RUS) - (TPE) HUANG I-Jou |
15:05-15:22 | Gold: Compound Women RUIZ Alexis (USA) - (RSA) WENTZEL Danelle |
15:22-15:30 | Award Ceremony - Compound Women |
15:30-15:47 | Bronze: Compound Men SCHLOESSER Mike (NED) - (COL) MUNOZ Daniel |
15:47-16:04 | Gold: Compound Men SCHAFF Kris (USA) - (USA) LUTZ James |
16:04-16:12 | Award Ceremony - Compound Men |
26 May 2019, Sunday | |
09:00 | Practice field open |
Recurve Team Finals | |
10:00-10:25 | Bronze: Recurve Women Team Spain (ESP) - (RUS) Russia |
10:25-10:50 | Gold: Recurve Women Team Chinese Taipei (TPE) - (MEX) Mexico |
10:50-10:58 | Award Ceremony - Recurve Women Team |
10:58-11:23 | Bronze: Recurve Men Team Ukraine (UKR) - (USA) USA |
11:23-11:48 | Gold: Recurve Men Team PR China (CHN) - (ITA) Italy |
11:48-11:56 | Award Ceremony - Recurve Men Team |
11:56-14:00 | Lunch Break |
13:00 | Practice field open |
Recurve Mixed Team and Individual Finals | |
14:00-14:20 | Bronze: Recurve Mixed Team PR China (CHN) - (TUR) Turkey |
14:20-14:40 | Gold: Recurve Mixed Team Spain (ESP) - (RUS) Russia |
14:40-14:48 | Award Ceremony - Recurve Mixed Team |
Individual Matches | |
14:48-15:03 | Bronze: Recurve Women TAN Ya-Ting (TPE) - (MEX) VALENCIA Alejandra |
15:03-15:18 | Gold: Recurve Women ZHENG Yichai (CHN) - (RUS) TSYREMPILOVA Sayana |
15:18-15:26 | Award Ceremony - Recurve Women |
15:26-15:41 | Bronze: Recurve Men GAZOZ Mete (TUR) - (ITA) NESPOLI Mauro |
15:41-15:56 | Gold: Recurve Men WIJLER Steve (NED) - (USA) ELLISON Brady |
15:56-16:04 | Award Ceremony - Recurve Men |