16-07-2017 - 23-07-2017
Para-Archery European Cup - 2nd leg
15 Jul 2017, Saturday
14:30-19:30Accreditation
16 Jul 2017, Sunday
Morning Session
09:30-12:30Accreditation
09:30-12:30Classifications
09:30-12:30Free Practice
Afternoon Session
14:00-19:00Accreditation
14:30-17:30Classifications
14:30-17:30Free Practice
17 Jul 2017, Monday
First Session: RWO - CWO - W1W
09:00-10:45Official Practice & Equipment Inspection
10:45-11:15Team Captains Meeting
Second Session: CMO - W1M
11:15-13:00Official Practice & Equipment Inspection
14:00-14:20Opening Ceremony
Third Session: RMO
14:20-16:05Official Practice & Equipment Inspection
18 Jul 2017, Tuesday
Qualification Rounds
Session 1: RWO - W1W - CWO
09:00-09:45Session 1: RWO - W1W - CWO Warmup
09:45-12:45Session 1: RWO - W1W - CWO
View Individual Results
View Team Results
12:45-14:00Lunch Break
Session 2: RMO
14:00-14:45Session 2: RMO Warmup
14:45-17:45Session 2: RMO
View Individual Results
View Team Results
19 Jul 2017, Wednesday
Qualification Rounds
Session 3: W1M - CMO
09:00-09:45Session 3: W1M - CMO Warmup
09:45-12:45Session 3: W1M - CMO
View Individual Results
View Team Results
13:00-13:15Shoot off if any (CMO)
13:15-14:30Lunch Break
14:30-18:00Mixed Team Trophy (unofficial event - no live coverage)
20 Jul 2017, Thursday
Individual Matches
09:00-09:301/24: CMO warmup
09:30-10:101/24: CMO
CODREA Daniel (ROU) - (AUT) PROSSLINER Erich
1/16: CMO, RWO warmup
10:10-10:501/16: CMO, RWO
1/8: CMO, RWO warmup
10:50-11:301/8: CMO, RWO
1/4: CMO, RWO, WW1 warmup
11:30-12:101/4: CMO, RWO, WW1
1/2: CMO, RWO, WW1 warmup
12:10-12:501/2: CMO, RWO, WW1
12:50-14:00Lunch Break
14:00-14:301/16: CWO, RMO warmup
14:30-15:101/16: CWO, RMO
1/8: CWO, RMO warmup
15:10-15:501/8: CWO, RMO
1/8: MW1 warmup
15:50-16:301/8: MW1
1/4: CWO, RMO
1/4: MW1 warmup
16:30-17:101/4: MW1
1/2: CWO, RMO
17:10-17:501/2: MW1
21 Jul 2017, Friday
Team Matches
09:00-09:301/4: CMO warmup
1/2: Recurve Women Open Team warmup
09:30-10:051/4: CMO
1/2: Recurve Women Open Team
Ukraine (UKR) - (RUS) Russia
1/2: CMO warmup
10:05-10:401/2: CMO
1/4: CWO, RMO warmup
10:40-11:151/4: CWO, RMO
1/2: CWO, RMO warmup
11:15-11:501/2: CWO, RMO
12:00-14:00Lunch Break
14:00-14:301/8: CXO warmup
14:30-15:001/8: CXO
1/4: CXO, RXO warmup
15:00-15:301/4: CXO, RXO
1/2: CXO, W1X warmup
15:30-16:001/2: CXO, W1X
1/2: RXO
22 Jul 2017, Saturday
Team Matches
09:30-09:55Bronze: Compound Open Mixed Team
Slovakia (SVK) - (GBR) Great Britain
09:55-10:20Gold: Compound Open Mixed Team
Russia (RUS) - (IRI) IR Iran
10:20-10:45Gold: W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team
Great Britain (GBR) - (RUS) Russia
10:45-11:10Bronze: Compound Women Open Team
Ukraine (UKR) - (RUS) Russia
11:10-11:35Gold: Compound Women Open Team
Great Britain (GBR) - (GER) Germany
11:35-12:00Bronze: Compound Men Open Team
Czech Republic (CZE) - (UKR) Ukraine
12:00-12:25Gold: Compound Men Open Team
IR Iran (IRI) - (GBR) Great Britain
12:50-14:00Lunch Break
14:00-14:25Bronze: Recurve Open Mixed Team
Poland (POL) - (UKR) Ukraine
14:25-14:50Gold: Recurve Open Mixed Team
IR Iran (IRI) - (RUS) Russia
14:50-15:15Gold: Recurve Women Open Team
IR Iran (IRI) - (UKR) Ukraine
15:15-15:40Bronze: Recurve Men Open Team
Czech Republic (CZE) - (UKR) Ukraine
15:40-16:05Gold: Recurve Men Open Team
IR Iran (IRI) - (POL) Poland
17:10-17:40Medal Ceremony: Teams
23 Jul 2017, Sunday
Individual Matches
10:00-10:20Bronze: Women W1 Open (Rec/Comp)
FRITH Jo (GBR) - (KOR) KIM Ok Geum
10:20-10:40Gold: Women W1 Open (Rec/Comp)
STRETTON Jessica (GBR) - (GBR) RUMARY Victoria
10:40-11:00Bronze: Men W1 Open (Rec/Comp)
KAKOOSH Majid (IRI) - (GER) HERTER Uwe
11:00-11:20Gold: Men W1 Open (Rec/Comp)
DRAHONINSKY David (CZE) - (FIN) ANTONIOS Jean Pierre
11:20-11:40Bronze: Compound Women Open
CHUPIN Julie (FRA) - (RUS) ANDRIEVSKAIA Tatiana
11:40-12:00Gold: Compound Women Open
ARTAKHINOVA Stepanida (RUS) - (BRA) GOGEL Jane Karla
12:00-14:30Lunch Break
14:30-14:50Bronze: Compound Men Open
MARECAK Marian (SVK) - (IRI) NORI Hadi
14:50-15:10Gold: Compound Men Open
FORSBERG Jere (FIN) - (GBR) WALKER John
15:10-15:30Bronze: Recurve Women Open
DZOBA-BALYAN Roksolana (UKR) - (IRI) RAHIMI GHAHDERIJANI Somayeh
15:30-15:50Gold: Recurve Women Open
NEMATI Zahra (IRI) - (RUS) SIDORENKO Margarita
15:50-16:10Bronze: Recurve Men Open
SMIRNOV Kirill (RUS) - (CZE) KOSTAL Vaclav
16:10-16:30Gold: Recurve Men Open
KHUTAKOV Sergey (RUS) - (IRI) JALALIPOUR Pouriya
16:40-17:10Medal Ceremony: Individuals and European Cup
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men Open
Recurve Women Open
Compound Men Open
Compound Women Open
Men W1 Open (Rec/Comp)
Women W1 Open (Rec/Comp)
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Men Open Team
Recurve Women Open Team
Recurve Open Mixed Team
W1 Open (Rec/Comp) Mixed Team
Compound Men Open Team
Compound Women Open Team
Compound Open Mixed Team
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
StatisticsBy country/clubBy Event
Schedule v.1.7
Field of Play v.1.7
Jury of Appeal
Scorecards Qualification Rounds1: RWO-W1W-CWO
Scorecards Qualification Round2: RMO
Scorecards Qualification Rounds3: W1M-CMO
Individual Match - Scorecards
Team Match - Scorecards
European Cup - Final Rankings
Live Streaming - Team Finals (July 22)
Live Streaming - Individual Finals (July 23)
Photogallery
Open Mixed Team Trophy
Follow the competitions live on Internet

You have access to dynamic results system for World Archery events.
Using the scroll-down menu on top of the screen you will see:
- Qualification live results (for both individual and teams)
- Statistics calculated on qualification results
- Dynamic prevision of the match brackets based on the qualifications live results (for both individual and teams)
- Arrow by Arrow results of all the matches
- all the results during the week!