08-07-2017 - 14-07-2017
European Youth Cup Leg 2
10 Jul 2017, Monday
Qualification Rounds
Cadet Qualification Round
08:30-09:00Cadet Qualification Round Warmup
09:05-11:35Cadet Qualification Round
View Individual Results
View Team Results
Individual Matches
12:00-12:401/48: RCM, RCW
1/16: CCM, CCW
Qualification Rounds
Junior Qualification Round
15:30-16:00Junior Qualification Round Warmup
16:05-18:35Junior Qualification Round
View Individual Results
View Team Results
Individual Matches
19:00-19:401/48: RJM
1/16: CJM, CJW
11 Jul 2017, Tuesday
Team Matches
08:30-08:501/8: CCX, RCX warmup
08:55-09:201/8: CCX, RCX
1/4: CCX, RCX warmup
09:20-09:451/4: CCX, RCX
09:45-10:101/2: CCX, RCX
10:30-10:501/8: CJX, RJX warmup
10:55-11:201/8: CJX, RJX
1/4: CJX, RJX warmup
11:20-11:451/4: CJX, RJX
11:45-12:101/2: CJX, RJX
Mixed Team Finals
16:00-16:20Bronze: Compound Cadet Mixed Team
Denmark (DEN) - (ITA) Italy
16:20-16:40Gold: Compound Cadet Mixed Team
Russia (RUS) - (GBR) Great Britain
16:40-17:00Bronze: Compound Junior Mixed Team
Netherlands (NED) - (GBR) Great Britain
17:00-17:20Gold: Compound Junior Mixed Team
Italy (ITA) - (EST) Estonia
17:20-17:35Bronze: Recurve Cadet Mixed Team
Belarus (BLR) - (MDA) Moldova
17:35-17:50Gold: Recurve Cadet Mixed Team
France (FRA) - (ITA) Italy
17:50-18:05Bronze: Recurve Junior Mixed Team
Russia (RUS) - (CZE) Czech Republic
18:05-18:20Gold: Recurve Junior Mixed Team
Belarus (BLR) - (ITA) Italy
12 Jul 2017, Wednesday
Individual Matches
08:30-09:001/24: RCM, RCW warmup
09:05-09:451/24: RCM, RCW
1/16: RCM, RCW warmup
10:00-10:401/16: RCM, RCW
1/8: CCM, CCW, RCM, RCW warmup
10:40-11:201/8: CCM, CCW, RCM, RCW
11:20-11:551/4: CCM, CCW, RCM, RCW
11:55-12:301/2: CCM, CCW, RCM, RCW
15:30-16:001/24: RJM, RJW warmup
16:05-16:451/24: RJM, RJW
1/16: RJM, RJW warmup
17:00-17:401/16: RJM, RJW
1/8: CJM, CJW, RJM, RJW warmup
17:40-18:201/8: CJM, CJW, RJM, RJW
18:20-18:551/4: CJM, CJW, RJM, RJW
18:55-19:301/2: CJM, CJW, RJM, RJW
13 Jul 2017, Thursday
Team Matches
08:30-08:501/8: RCM, RCW warmup
08:55-09:251/8: RCM, RCW
1/4: RCM, RCW warmup
1/2: CCW warmup
09:25-09:551/4: RCM, RCW
1/2: CCW
Estonia (EST) - (ITA) Italy
Bronze: CCM, CCW warmup
Gold: CCM, CCW warmup
09:55-10:25Bronze: CCM, CCW
Gold: CCM, CCW
1/2: RCM, RCW
10:40-11:001/8: RJM, RJW warmup
11:05-11:351/8: RJM, RJW
1/4: CJM, RJM, RJW warmup
1/2: CJW warmup
11:35-12:051/4: CJM, RJM, RJW
1/2: CJW
Estonia (EST) - (GBR) Great Britain
1/2: CJM, RJM, RJW warmup
Bronze: Compound Junior Women Team warmup
Gold: Compound Junior Women Team warmup
12:05-12:351/2: CJM, RJM, RJW
Bronze: Compound Junior Women Team
Gold: Compound Junior Women Team
Italy (ITA) - (EST) Estonia
Individual final
14:30-14:45Bronze: Compound Junior Men
BORGSTROM Hampus (SWE) - (AUT) WIENER Nico
14:45-15:00Gold: Compound Junior Men
BUDEN Domagoj (CRO) - (DEN) OLSEN Simon
Team Finals
15:00-15:25 +10Bronze: Compound Junior Men Team
France (FRA) - (ITA) Italy
15:25-15:50 +10Gold: Compound Junior Men Team
Sweden (SWE) - (CRO) Croatia
15:55-16:15 +10Bronze: Recurve Cadet Women Team
Germany (GER) - (RUS) Russia
16:15-16:35 +10Gold: Recurve Cadet Women Team
France (FRA) - (GBR) Great Britain
16:35-16:55 +10Bronze: Recurve Cadet Men Team
Ukraine (UKR) - (ITA) Italy
16:55-17:15 +15Gold: Recurve Cadet Men Team
Russia (RUS) - (GBR) Great Britain
17:20-17:40 +25Bronze: Recurve Junior Women Team
Germany (GER) - (RUS) Russia
17:40-18:00 +30Gold: Recurve Junior Women Team
Ukraine (UKR) - (FRA) France
18:00-18:20 +30Bronze: Recurve Junior Men Team
Great Britain (GBR) - (TUR) Turkey
18:20-18:40 +30Gold: Recurve Junior Men Team
Russia (RUS) - (NED) Netherlands
Award Ceremony
18:45-20:15 +30Team and Mixed Team
14 Jul 2017, Friday
Individual Finals
09:30-09:45Bronze: Compound Cadet Women
BAZZICHETTO Elisa (ITA) - (CRO) MLINARIC Amanda
09:45-10:00Gold: Compound Cadet Women
KOROLEVA Elizaveta (RUS) - (GBR) ANNISON Layla
10:00-10:15Bronze: Compound Cadet Men
ZACHARIAS Stefan (LIE) - (GBR) CARPENTER Adam
10:15-10:30Gold: Compound Cadet Men
JAATMA Robin (EST) - (DEN) RASMUSSEN Sune
10:30-10:45Bronze: Compound Junior Women
PRESENT Patricia (BEL) - (NED) GROENEVELD Evelien
10:45-11:00Gold: Compound Junior Women
JAATMA Lisell (EST) - (EST) ILVES Kristi
11:00-11:15Bronze: Recurve Cadet Women
PIPER Louisa (GBR) - (UKR) RUSIN Iryna
11:15-11:30Gold: Recurve Cadet Women
TOURAINE-HELIAS Kyla (FRA) - (FRA) BARBELIN Lisa
11:30-11:45Bronze: Recurve Cadet Men
CHEREMISKIN Stanislav (RUS) - (AUT) SCHOENFELLNER Noah
11:45-12:00Gold: Recurve Cadet Men
WISE Alex (GBR) - (GBR) REID Jacob
12:00-12:15Bronze: Recurve Junior Women
HNYP Solomiya (UKR) - (ITA) BOARI Lucilla
12:15-12:30Gold: Recurve Junior Women
ZYZANSKA Sylwia (POL) - (GBR) PITMAN Bryony
12:30-12:45Bronze: Recurve Junior Men
DUGAROV Bulat (RUS) - (RUS) IRDYNEEV Erdem
12:45-13:00Gold: Recurve Junior Men
GAZOZ Mete (TUR) - (FRA) JIMENEZ Mathieu
Award Ceremony
13:00-14:30Individual
Individual EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Junior Men
Recurve Junior Women
Recurve Cadet Men
Recurve Cadet Women
Compound Junior Men
Compound Junior Women
Compound Cadet Men
Compound Cadet Women
Team EventsQualification RoundBracketsRankings
Recurve Junior Men Team
Recurve Junior Women Team
Recurve Cadet Men Team
Recurve Cadet Women Team
Recurve Junior Mixed Team
Recurve Cadet Mixed Team
Compound Junior Men Team
Compound Junior Women Team
Compound Cadet Men Team
Compound Cadet Women Team
Compound Junior Mixed Team
Compound Cadet Mixed Team
Other Informations
Complete Result BookMedal ListMedal Standing
ParticipantsBy targetBy country/clubBy name
StatisticsBy country/clubBy Event
Schedule v. 5.4
TM meeting Booklet
Field of Play 2.5
Qualification Scorecards - Session 1 - Cadets
Qualification Scorecards - Session 2 - Juniores
Team Matches Scorecards
Individual Matches Scorecards
Thursday Live Streaming - Team Finals
Friday Live Streaming - Individual Finals
Photogallery
Follow the competitions live on Internet

You have access to dynamic results system for World Archery events.
Using the scroll-down menu on top of the screen you will see:
- Qualification live results (for both individual and teams)
- Statistics calculated on qualification results
- Dynamic prevision of the match brackets based on the qualifications live results (for both individual and teams)
- Arrow by Arrow results of all the matches
- all the results during the week!